IT képzés tananyagfejlesztőknek 2

p, 05/09/2014 - 12:55 -- Vinter Miklós

Kurzusfelhívás elektronikus tananyag fejlesztőinek

„IT képzés tananyagfejlesztőknek-2"

Az „Idegen nyelvi képzési rendszer fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen” című, TÁMOP-4.1.2.D-12/1/KONV-2012-0010 azonosítójú pályázat Képzők képzése munkacsoportja szervezésében az alábbi 30 órás (26 óra + 4 óra vizsga) kurzust hirdetjük meg: „IT képzés tananyagfejlesztőknek – 2".

A pályázat keretében ez az utolsó IT képzés!

A jelentkezéseket dr. Gocsál Ákos adjunktus (PMMIK Pedagógia Tanszék; tel.: (72)503-650/23748) email címére (gocsal.akos@pmmik.pte.hu), valamint másolatban Dr. Szendrői Etelka főiskolai docens, (PMMIK Rendszer és Szoftvertechnológia Tanszék, tel.: (72)503-650 / 23765) email címéreszendroi@pmmik.pte.hu és Pókay Marietta vezető (ÁJK Idegen Nyelvi Lektorátus és Szaknyelvi Vizsgahely) email címére (pokay.marietta@ajk.pte.hu) kérjük beküldeni.

A képzés vizsgával zárul, sikeres elvégzéséről a résztvevők tanúsítványt kapnak.

A képzés megváltozott tematikája miatt azok jelentkezését is várjuk, akik már elvégezték az "IT képzés tananyagfejlesztőknek" c. 2013 májusában, júniusában, illetve augusztusában tartott kurzust.

A kurzus címe: IT képzés tananyagfejlesztőknek - 2

Helyszín: PMMIK, Boszorkány u. 2. A épület 103. labor

Oktatók: dr. Szendrői Etelka és dr. Gocsál Ákos

Időpont:

Június 11-12-13. és június 16-17-18.     13:00 – 18:00 óra

A kurzus tematikája:

Multimédiás elemek létrehozása, szerkesztése, használata a tananyagfejlesztés során.

- alapvető multimédiás ismeretek. Képek, hangfájlok, videók formátuma, alkalmazásának lehetőségei a tananyagfejlesztésben.

- hangfájlok szerkesztése, beillesztése. Igény szerinti szerkesztési gyakorlatok (pl. párbeszédek szerkesztése nyelvoktató tananyagban), hangeffektek alkalmazása.

- képfájlok szerkesztése, beillesztése (ismétlés, újabb feladatok).

- rövid mozgóképek szerkesztése, beillesztése

- a tananyag strukturálásának módszerei. Egységes, áttekinthető szerkezet kialakítása didaktikai szempontok alapján.

magyar